Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma | Új hozzászólás |
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006.01.03. 02:12 
Fórum Tag Offline

Tartózkodási hely: The Sunshine Capital of The World:Queensland Australia
A legtisztabb ha meggyozodtok rola, hogy mi az errevonatkozo torveny.
A rendorok sokmindent csinalhatnak ami tulajdonkeppen nincs alatamasztva a torvennyel. Eppen milyen otlete es kedve van a fonoknek, aztan arra a napra az a feladat. Penzgyulytes vagy csak egyszeruen a motorosok utalata.

Ha biztos vagy benne hogy a torveny teged ved ebben az ugyben, akor ragaszkodj a birosaghoz. Valoszinuleg akkor inkabb el is engednek, mert a konnyu eseteket kedvelik. Nem szeretik azokat akik tul magabiztosak, azoknak nem lehet minden fele meseket beadni, aztan megfejni.

Ha pedig a dob illegalis...akkor azt a riszket vallalni kell, hogy barmikor kellemetlenseg erhet. Nincs ertelme ugralni.

De mielott a magyar rendorseget, vagy a "paraszt" orszagot szidnatok ezert, hagy nyugtassalak meg benneteket, hogy ez mindenutt igy van.
Itt is.
A torvenyeket mindig ugy talaljak ki, hogy olyan dolgokat tamadjon, amit az emberek szeretnek. Igy garantalt a torveny megszegese es ezaltal a "jovedelem" az allam kasszaba.

Erre sajnos itt jottem ra, vagyis itt hallottam, tanultam.
Amint tudjatok, Ausztralia volt Anglia szemetdombja. Ide uritettek ki a
a bunozoket.
Olyanyira, hogy megszunt a bunozes. Csak hogy ez nem mindenkinek volt jo hir. Rendorok, de foleg birok, ugyvedek es a tobbi majom aki ebbol elt, hatalmas penzeket vesztettek es rajottek hogy ez igy nem jo.

A bunozes egy mestersegesen megszervezett, letrehozott dolog. Uzlet.
Konnyu penz, a sok lehuto ugyvednek birosagoknak, rendoroknek es az allamnak.

Errefele a bortonok tobsege mind magankezben van. Ez egy oriasi uzlet.
Nekik az uj torvenyek fabrikalasa,es a torvenyszegesek megszegese egyszeruen az o eletszinvonaluk megtartasanak a letkerdese.
Hallottatok e valaha egy ugyvedrol aki azon almodozik hogy egyszer elmehessen esztergalyosnak vagy darukezelonek?

Ez az egesz vilag ilyen szemet. Sajnos. De a legaljasabbak azok akik a "hatalom" szekeiben ullnek. Ok csak szepen tudjak alcazni magukat. Mindig igy volt, igy is lesz.

Jn 3:16
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2006.01.02. 21:14 
A legjobb motormosó a városban! Offline

Ja és ugye semmi olyanért sem veheti el a forgalmit, ami a helyszínen javítható... Ugye?

HozzászólásElküldve: 2006.01.02. 21:12 
A legjobb motormosó a városban! Offline

És a decibelmérőbe se dőljön bele senki. A decibelmérésnek megvan a megfelelő módja, de leginkább HELYE. Apuéknál a műszaki vizsga állomáson egy nagy fehér téglalapba kell beleállni a kocsival / motorral. Nem véletlen... Az eredmény függ nagyban a környező tárgyaktól, domborzati viszonyoktól.

HozzászólásElküldve: 2006.01.02. 20:38 
the BIG BOSS Offline

Akkora pert akasztok a rendor nyakaba, hogy amig elek abbol elek. Ilyenert nem veheti el helyszinen a forgalmit, oda ne adja senki!!! :arrow:

Eljarast indithat ellened es majd az ugyeszseg hozhat olyan dontest, hogy atmenetileg kivonhatjak a forgalombol, de ezt a rendor nem dontheti el!!! :arrow:

A trukkje az, ha elveszi es Te alairod a helyszinen: akkor Te adtad oda. Ha megtagadod, "csak" feljelenthet! Ne szarjatok be minden "allami gondozott" faszfejtol! :roll:

HozzászólásElküldve: 2006.01.02. 20:38 
Fórum Tag Offline

májki írta:
akinek van egy kis esze, az egyből vágja, hogy hülyeség. valami pihentagyú szüleménye.

Kösz a választ. Én még totál új vagyok a motoros nemzedékben, (majd egy hónapos) :oops: így inkább kérdezek…
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2006.01.02. 20:22 
Fórum Tag Offline

akinek van egy kis esze, az egyből vágja, hogy hülyeség. valami pihentagyú szüleménye.
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2006.01.02. 19:34 
Fórum Tag Offline

Hy mindenki!

Először is boldog újévet kívánok mindenkinek.
Ma volt egy kis időm és olvasgattam, és találtam egy érdekes cikket. Bemásolom ide.
Kíváncsi vagyok, hogy tudtok erről valamit, vagy egyáltalán halottatok valamit erről.
Mert engem igencsak elgondolkoztat ez a dolog. (dob csere előtt álok épen) Előre is kösz.

" Sziasztok!

Remélem nem került még szóba ez a téma, de nem volt időm mind a 26 oldalt végigolvasni a fórumon... Decemberben a Superbike magazinban az alábbi szöveget olvastam:

"Történt, hogy most vasárnap kihasználva az időjárás adta lehetőségeket kis örömmotorozást terveztem. Utam először Budapestre vezetett. A városba alíg értem be, mikor közúti ellenőrzésbe akadtam. Bátran megálltam, mivel papírjaim rendben voltak, ráadásul teljesen szabályosan közlekedtem, nem siettem sehová. Rend őrei normálisan, mondhatnánk barátságosan elkérték irataimat és közben társalogtunk egymással, semmi nem utalt az ellenem készülő merényletre. Pár perc kellemes beszélgetés után az egyik járőr előhúzott egy papírt a zsebéből. Ezt átnézve közölte a társával a számomra kedvező jó hírt, miszerint visszaadhatja a papírjaimat, nem szerepelek a listán. Na innen kezdődik a történet lényege.

Mivel nagyon izgatott, milyen lista az amire egyáltalán felkerülhettem volna, ezért óvatosan kérdőre vontam a rend őreit. Ők nagyon szívélyesen felvilágosítottak arról, hogy a kezükben lévő lista különböző sportkipufogó márkaneveket tartalmaz, amiket motorokra szerelnek fel (szerencsére az általam használt márka nem szerepelt rajta). Ha ők ilyet találnak motorkerékpáron, függetlenül minden papírtól és igazolástól bizony bevonják a forgalmit. Ne legyen kétsége senkinek kb. 10-12 márkanév volt feltüntetve, természetesen a legismertebb gyártók (mindezt azért állítom mert láttam a papírt a saját szememmel).

További jó motorozást a hátralévő szezonba mindenkinek és aki nem túl hiú javaslom tüntesse el a márkanevet méregdrága sport dobjáról."

Lehetséges ez? Szerintem ez ritka nagy baromság, dehát megtörtént eset az alapja. A hangja mindegy, csak a név a lényeg? Ha most leszedem az emblémát, akkor jó, ha rajt van, akkor rossz? De ettől mit változik a hangja? Hogy hogy nem perelnek a gyártók?

Nekem 1.2-es Banditom van, Yoshi dobbal a legkúlturáltabb fajtából. Komolyan meggondolom, hogy megálljak-e a rendőrnek, még ha teljesen szabályosan is közlekedem, mert lehet, hogy a Yoshi is fenn a listán, azt" mehetek a guzsba...

Tudtok erről valamit? "
Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma | Új hozzászólás |

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás: