Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma | Új hozzászólás | Oldal Előző  1 ... 160, 161, 162, 163, 164  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006.05.17. 10:49 
Fórum Tag Offline

Borzasztó ami tegnap történt az M3 bevezetőjénél az OMV kútnál...
Azon kívül hogy halálos kimenetelű volt, megrázott, mert nagyon sokat járok arra, Újpalotára mindig ezt az útvonalat használom.Tegnap lezárták az M3 minkét oldalát a baleset miatt kb. 3 órára és emiatt a városban hihetetlen kavalkád alakult ki. 8km-t tudtam menni kb. 25p alatt (15.ker-ből a 13.-ba) az autósok előtt le a kalappal, segítettek ahol tudtak, bár kívételek mindig vannak.

A képeket megnézve egy harcmezőhöz hasonlít a helyszín :cry: : http://langlovagok.hu/kepek2006/kroboth ... geot.shtml

Talán ez a szitu azon kevés esetek közé tartozik ami ritkábban fordul elő viszont védhetetlen...mármint a szabályosan haladóknak akik csak azt látjál hogy valami repül feléjük.. :cry: .
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2006.05.17. 09:43 
Fórum Tag Offline

Ez az egész rendőr-motoros ellentét fel van fújva rendesen. Minden évben elkezdik, hogy kiemelt ellenőrzés, aztán ha rendőrt látok, max integet, hogy húzzam neki. (jó egy hete pont megbüntettek, de jogosan, én voltam a hülye. jellemző, hogy amúgy tök jól eldumáltunk - kommandósok voltak - hogy mennyire imádják a motorosokat.) Mindig azért mondják be a híradókba, hogy ha nézik az emberek, akkor utána ettől lassabbak legyenek. Jól mondta valaki, amúgy benzinre sincs lassan pénzük, megint.
Engem jobban zavar az, hogy egyesek meg akarják mondani, hogy ki az igaz motoros, meg ki nem, meg ilyenek. Van aki ezt szereti, van aki, nem. Az tuti, hogy 40 évesen másként motorozik egy emberke, mint egy 20-on éves suhanc, ettől még nem lenézni. Amúgy meg én nem sírok a rendőrök miatt, van köztük annyi bunkó, mint állat. persze vannak kivételek, nekem is 2 legjobb barátom az. Mindkettő motoros:) És GZA-nak tökéletesen igaza van, nem a gyorshajtás itt a lényeg, hanem a sok fasz autós, meg a minősíthetetlen utak. Sztem. :wink:
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2006.05.17. 07:44 
Fórum Tag Offline

Pár éve én is sokat lazítottam kint az óra alatt. Igaz az oktogonig akkoriban nem jártunk, inkább az infoparkba, vagy ki az m3-asra. Néha jöttek a rendőrök, hogy srácok igazoltatni kell mindenkit, mert lakossági bejelentés volt. Meg az infoparkban jöttek, hogy menjünk el míg itt vannak, mintha intézkedés történt volna, aztán ha elmentek visszamehetünk. Persze ott inkább az autós gyorsulók miatt volt a folytonos bejelentgetés. Aztán ezt is megoldották 4 fekvőrendőrrel.

Jártam ki a citadellára is. Ott egykerekeztem az első sorban. 8)
Gixxerrel már nem járok, mert látom, hogy folyton 105 fokon lazít a víz.

Dobogókőre minden hétvégén feljárok, néha többször is. Ott is szoktam egykerekezni. Hétközben jó, mert totál üres minden, és nincs kit zavarni.
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2006.05.17. 07:13 
Fórum Tag Offline

ÉS azt elfelejtettem hogy mivel dolgoztam utépítő cégnél elárulhatom hogy amit itt útfelújításnak hívnak az olyan mintha egy totálkáros mocira új idomokat rakna az ember. A váz alul törött stb...... :( Ez a helyzet, így építenek "Új" utakat
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2006.05.17. 07:10 
Fórum Tag Offline

A motorosokat az emberek szerintem a citadellás, nyugatis, oktogonos találkozók miatt utálja. Mondja meg nekem valaki, hogy miért kell egy sportmotorral bemenni a városba???? Más az ha valamit intézek és megint más ha pl a ringre igyekszem de mi a faszért mennek ezek a kis hülyegyerekek gizdázni a meki elé, vagy az óra alá :?: :!: :?:

Dobogókő felé még soha egyetlen rendőr sem szólt rá a motorosokra tudtommal és baleset is csak nagyon ritkán van. Fennt a parkolóban nem kell zajongani ahol sétálnak a családok cserébe az uton lehúzódnak. Ennyi. Én sokszor megértem a rendőröket. Ha int hogy álljak meg akkor meg kell állnom, és nem egykerekeznem meg mutogatnom... :shock: Amerikában az ilyenért azonnal utánnam lőnének és egyből dutyi....

Én az esti hiradó után vagy pl a győzike show helyett adnék motoros bejátszásokat. Apró 5perces filmeken ismertetném ami az autósoknak is szólna hogy milyen veszélyekre kell figyelni...Amugy szerintem az autósok sokat fejlődtek...(perzse van kivétel)
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2006.05.17. 06:17 
Fórum Tag Offline

Na erre az ismeretterjesztő filmre nálumk a déli végeken már rákattant a rendőrség.
Ezt Én csak onnan tudom, hogy a tűzoltóságon dolgozom, és így jóban vagyok a zsarukkal ( hál istenek )
A megyei rendőrfőnök szeretne készíttetni valami figyelemfelhívó filmecskét amit a helyi TV adásban nyomnának ha lesz belőle valami majd megírom.
A csórikámat is ismerem aki a filmet készítené csak anyagot kéne neki gyűjteni.
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2006.05.16. 19:30 
Fórum Tag Offline

GZA írta:
Ok, ez rendben van.

De a balesetek nagy resze a kozlekedes tobbi resztvevoje miatt, illetve sulyos uthibak miatt kovetkezik be, akkor miert az a hozzaallas, hogy jol raszallunk a motorosokra, ellenorizzuk fokozottabban oket?

Miert nem csinalnak ismeretterjeszto filmeket stb... az autosok reszere es javitjak ki az uthibakat??? Az telleg hasznos lenne, ez, amit most csinalnak, ez nem ! :shock:

Előbb-utóbb úgyis elfogy a pénzük, szerintem ez csak azért jó nekünk mert júniustól alig lesz ellenőzés....aztán majd sírnak az év 2. felében hogy nincs pénz, meg mekkora a hiány! :?
Te is tudod faszság ellen nincs orvosság.Nyugatis brigád?Vágod nem?Forgó óra alatt a találkozó, utána meg a nyugati-Oktogon kör... :? Ezek motorosok?Ők és a hozzájuk hasonlóak járatnak le bennünket, és az egész motoros társadalmat!Van ott olyan srác állítólag akinek zsír új 1000 motor, a legjobb Spidi ruha és amikor arról van szó hogy na akkor menjenek valamerre akkor azt mondja nincs pénze benzinre ő nem megy, és nem 1x 1x, hanem folyamatosan ezt csinálja.Arra van keret hogy odaguruljon verni a nyálát. Siralamas nem?
Ez az ismeretterjesztő film dolog jó ötlet, de nem megvalósítható.Mert annak akinek szólna úgyse nézné meg, vagy egyszerűen nem menne el.Vagy ha meg is nézné szarna rá, bár az igaz ha már 10% változtatna ennek hatására a vezetési stílusán már akkor megérné! :wink:
Az utakat meg folyamatosan csinálják, csak ez nem megy egyik napról a másikra.Ma jártam a Reiter Ferenc utcában, és kellemesen csalódtam mert kompletten újrabetonozták.Annyira elhanyagolták az utakat, hogy most pár évig inni fogjuk a levét, az tuti.
A motoros balesetek nagy %-ban sajnos a "nagyobb vasra ülök mint amit biztonságosan vezetni tudnék" ill. a rutin nemléte miatt következik be.Legalábbis én így látom.Lehet nem így van.Sajnos azért sok az olyan is ahol a motoros ártatlan, ezeket kellene csökkenteni!Ebben egyetértünk! :wink:
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2006.05.16. 17:27 
the BIG BOSS Offline

Ok, ez rendben van.

De a balesetek nagy resze a kozlekedes tobbi resztvevoje miatt, illetve sulyos uthibak miatt kovetkezik be, akkor miert az a hozzaallas, hogy jol raszallunk a motorosokra, ellenorizzuk fokozottabban oket?

Miert nem csinalnak ismeretterjeszto filmeket stb... az autosok reszere es javitjak ki az uthibakat??? Az telleg hasznos lenne, ez, amit most csinalnak, ez nem ! :shock:

HozzászólásElküldve: 2006.05.16. 15:09 
Fórum Tag Offline

Tegnap beszéltem 1 rendőr ismerősömmel itt a XV. ker.-ben akit kikérdeztem mi is van pontosan az országban, mitől van ez az egész "motorosokra vadászunk" fejezet, és nem mellékesen mennyi esélye van mostanság, ha csak "A" korl. jogsim van 8 éve, de azon kívül minden rendben (eü, és izzókészlet, és ha nem motorozok feltünően) akkor "le fogják e vágni a fejemet" közúti ellenőrzésnél...
Erre csak annyit mondott most jött az M3 felöl és egy sportmotoros 1 keréken középső ujj kitartásával, ment el mellette... :shock: :evil: hozzátette sok az ilyen eset, :shock: és ha pont olyat fogok ki akivel előző nap ezt csinálták akkor, ha van jogsim, ha nincs, meg fog fingatni a rendőr.Ha pedig nincs hasonló "élménye", vagy netán szereti a motorosokat, akkor meg fogom úszni figyelmeztetéssel. :) :wink: Állítólag jó pont ha megállsz, mert tisztában vannak vele hogy el is mehetsz + még ha normális is vagy fél siker... :wink:
Hhetetlen hogy vannak olyan faszok is akik rátesznek "6 lapáttal" a mostani nem túl megnyugtató helyzetre.Én se bízom a véletlenre a dolgokat, leteszem a nagy "A"-t, csütörtökön kezdem a vezetést, remélem nem fogok megbukni... :lol: :wink:
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2006.05.15. 02:32 
Fórum Tag Offline

Tartózkodási hely: The Sunshine Capital of The World:Queensland Australia
Ja. Nem lett semmi baja.

Jn 3:16
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2006.05.14. 17:15 
Fórum Tag Offline

Antony Soprano írta:
Megsérült a gixxeres?Remélem nem.... :shock:

A képen ott van:
"rider Chris Godyn walked away"

Szóval szerintem megúszta.

HozzászólásElküldve: 2006.05.13. 23:03 
Fórum Tag Offline

_Tomiboy írta:
Antony Soprano írta:
Megsérült a gixxeres?Remélem nem.... :shock: Mindenesetre elég kemény hogy a 1,5T autó alatt ott figyel egybe a gixxer. :shock:
A váz kibírta, bár ezt a motort sztem már csak bontóba lehet eladni... :)

Tudok mondani olyat ahol kettétört a gixxer váza.Pont a héten történt.Az ismerősöm régi kawasakival ment amikor kikanyarodott elé egy gixxeres.Oldalból telibekapta és a gixxernek kettétört a váza az ütközéstől.Azt hiszem komoly sérülés nem lett.Azért vannak még szerencsés esetek... :wink:

Kép? Amúgy az oldalról másik belecsapódik nem rendeltetésszerű használat. Más mociknak is elszokott buktánál törni a váza ha elég nagy az erőhatás. Ez nem kivételes 100-ból 1 eset.

Sajnos nincs képem, de tisztában vagyok vele hogy bármelyiké eltört volna... :wink:
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2006.05.13. 20:21 
Fórum Tag Offline

Antony Soprano írta:
Megsérült a gixxeres?Remélem nem.... :shock: Mindenesetre elég kemény hogy a 1,5T autó alatt ott figyel egybe a gixxer. :shock:

Tudok mondani olyat ahol kettétört a gixxer váza.Pont a héten történt.Az ismerősöm régi kawasakival ment amikor kikanyarodott elé egy gixxeres.Oldalból telibekapta és a gixxernek kettétört a váza az ütközéstől.Azt hiszem komoly sérülés nem lett.Azért vannak még szerencsés esetek... :wink:

Kép? Amúgy az oldalról másik belecsapódik nem rendeltetésszerű használat. Más mociknak is elszokott buktánál törni a váza ha elég nagy az erőhatás. Ez nem kivételes 100-ból 1 eset.
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2006.05.13. 11:04 
Fórum Tag Offline

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2006.05.13. 07:47 
Fórum Tag Offline

Tartózkodási hely: The Sunshine Capital of The World:Queensland Australia
Ilyen itt is tortent, es meg latvanyosabb is :lol:
Ki mondta hogy az 1000-esnek gyenge a vaza :?: :!: :lol:

http://www.kepfeltoltes.hu/060513/P1010019_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/060513/P1010018_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Jn 3:16
Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma | Új hozzászólás | Oldal Előző  1 ... 160, 161, 162, 163, 164  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás: